Rüyalar Nasıl tabir edilir

* Birbirinden Eglenceli Ve Profesyonel Yayıncılar Ile Müziğin Nabzı Burada Sohbet ederken asla çıkmak ıstemeyeceğınız bır ortama giriş yapın.

Rüyalar Nasıl tabir edilir

Rüyalar geçmişten beri merak konusudur. İnsanlar halen rüyanın sırrını çözmüş değildir. İnsanlar genelde gördükleri rüya ile gerçek hayatla bir bağlantı kurarlar. Rüyalarını kendilerine göre tabir ederler. Rüya yorumunda güvendikleri biri varsa, rüyasını ona tabir ettirir. Bazı rüyalar tabir edilirken, bazı rüyalar tabir edilmez.
Rüyanın tabir edilmesi için bir takım şartlar vardır. Rüya sahibi, abdestli bir şekilde yatağa yatmış olmalıdır. Özellikle abdestli iken sabaha karşı ve sabah namazından sonra görülen rüyalar çıkar. Bazı insanlar, gece rüyasında ne görürse gündüz gördüğü şeyi yaşar. Bu rüya sahibinin hislerinin kuvvetli olmasından kaynaklanır. Rüyalar sahibi için, yol gösterici niteliktedir.
İyi bir rüya görüldüğü zaman, kıskançlık yapmayacak, haset etmeyecek birine anlatılabilir. Rüyalar, haset eden, kıskanç kimselere anlatılmamalıdır. Rüya tabir edilirken, iyi tabir edilmeye çalışmalıdır. Rüyalar genelde nasıl tabir edilirse o şekilde çıkar. Özellikle pazartesi gecesi görülen rüyalar, genelde birebir aynı çıkar.
Kötü rüya görüldüğü zaman, rüya sahibi 1 fatiha 11 ihlası şerif okuyup sol tarafına tükürür. “Allah’ım gördüğüm rüya benim için şerse, onu hayra çevir” diye dua eder. Kötü rüyalar anlatılmamalıdır. Ancak rüya gören kişi anlatma ihtiyacı hissediyorsa, akan suya rüya anlatılabilir.

[ads1]
Birbirinden kopuk, arasında bağlantı olmayan, net olarak hatırlanmayan rüyalar tabir edilmez. Bir rüyanın tabir edilmesi için, rüya sahibinin inancı, görüldüğü zaman, ve rüya sahibinin rüyadaki hali esas alınır. Bununla birlikte herkes rüya tabir edemez. Rüya tabir eden kişi de bir takım özellikler aranır.
Rüya tabir eden kişi ilmi derinliğe ve genişliğe sahip olmalıdır. Ayrıca rüya tabir eden kişinin rüya tabirinde kullanılan şehadet ilmini bilmesi gerekir.
Rüya tabircisi genelde rüyayı iyi tabir etmeye çalışmalıdır. Çünkü rüyalar tabir edildiği gibi çıkar.
Rüya tabir eden kişi, rüyanın görüldüğü vakti dikkate almalıdır.
Rüyaların tabiri hakkında alemlerin efendisi sevgili peygamberimiz Muhammed Mustafa sallalahü aleyhi ve sellem buyurmuştur ki, “rüyayı hayra yorun. Rüyayı nasıl tabir ederseniz, rüya o şekilde çıkar