KPSS den Yüksek Puan Almak

* Birbirinden Eglenceli Ve Profesyonel Yayıncılar Ile Müziğin Nabzı Burada Sohbet ederken asla çıkmak ıstemeyeceğınız bır ortama giriş yapın.

KPSS den Yüksek Puan Almak

KPSS Memur olmak, birçok insanın hayalini süsleyen mesleklerden biridir. Ülkemizde memuriyet sınavı KPSS sınav puanı baz alınarak yapılmaktadır. Bu nedenle memur olmak için, KPSS’den yüksek puan almanız gerekir.
KPSS’den yüksek puan almak için, aylar öncesinden sistemli bir şekilde çalışmak gerekir. Mükemmel bir plan yapmaktansa, basit uygulanabilir bir plan yapıp, hayata geçirmek daha mantıklıdır. Çalışmaya başlamadan önce kendinize çalışma programı hazırlayın. Hangi dersi kaç saat çalışacaksınız, hangi dersten ne kadar soru çözebilirsiniz, programınızı yaptıktan sonra titiz bir şekilde çalışmaya başlayın
Sınavdan yüksek puan almak istiyorsanız, öncelikle, kendinize inanın. Siz kendinize inandığınız zaman, etrafınızdaki insanlarda size inanmaya başlayacaktır. Karamsarlığa kapılmayın. Atalar hiçbir sözü boşuna söylememiştir. Unutmayın “çalışan kazanır “ azimli bir şekilde çalışmaya devam edin.
Kaliteli bir çalışma yapmak için, beyninizin aktif olarak çalıştığı saatleri belirleyin. Beyin sabah saatlerinde aktif olarak çalışır. Dersin verimli olması için, çalıştığınız yerde önemlidir. Ders çalıştığınız oda da hareketli dikkatinizi dağıtan eşyaların olmamasına özen gösterin. Sessiz sakin, derse adapte olabileceğiniz bir çalışma ortamı hazırlayın.
Öğrencilerin ders çalışırken yaptığı yanlışlardan biri müzik eşliğinde ders çalışmaktır. Bu doğru bir hareket değildir. Beyin aynı anda iki şeyi yapamaz. Müzik dinlerken ders çalışırsanız, muhtemelen çalıştığınız yerden bir şey anlamazsınız. Ders çalışırken, sıkıldığınızda ara verin. Kendinizi konuyu bitirmeye zorlamayın. Gerekirse ortam değiştirin. Odanızı havalandırın. Basit hareketlerle dersin verdiği ağırlığı üzerinizden atmaya çalışın. Sınavdan birkaç gün önce çalışmayı bırakın. Zihninizi dinlendirin. Sınava dinç bir şekilde girin.
Ders çalışmak kadar sınavda kendini rahat tutmakta önemlidir. Sınavda gereksiz yere heyecan yapmayın. Strese girmeyin. Heyecan ve stres doğru bildiğiniz soruları yanlış yapmanıza neden olur. Sınavda sürenizi verimli kullanın. Soruyu anladığınızdan emin olun. Soruyu doğru anlamak, cevabın yarısıdır.

[ads1]
Farklı yayınevlerinin denemelerinden çözerek, soru anlama kapasitenizi yükseltin. Sınavda iki şık arasında kalırsanız, aklınıza ilk gelen seçeneği işaretleyin. Sınavdan önce kendinizi motive edin. Sınav sabahı güzel bir kahvaltı yapın. Elinizden geleni yaptıktan sonra gerisini Yaratan’a bırakın.