İslam’a Göre Kadın Erkek İlişkisi Nasıl Olmalıdır?

* Birbirinden Eglenceli Ve Profesyonel Yayıncılar Ile Müziğin Nabzı Burada Sohbet ederken asla çıkmak ıstemeyeceğınız bır ortama giriş yapın.

İslam’a Göre Kadın Erkek İlişkisi Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde kadınlar hayatın her alanında aktif olarak yer almaktadır. Okulda, hastanede, işte kısaca hayata dair her yerde kadınlarla erkekler iç içe yaşamaktadır. Bu durum, kadın erkek ilişkileri nasıl olmalıdır, dinimize göre yabancı kadınlar ile erkekler arasında mesafe nasıl olmalıdır, kadınlar erkeklerle rahat bir şekilde konuşabilir mi, kadınlar yabancı erkeklerle yemeğe çıkabilir mi, kadınlar erkeklerle el sıkışabilir mi, sorularını akla getirmektedir.

İslam dininde her şeyin bir ölçüsü vardır. İslam dini bir şeye ölçü koyarken, bireylerin haklarını göz önünde bulundurmuş ayrıca toplumun ve bireylerin zarar görmemesi için gerekli tedbirleri de almıştır. İslam dininde konulan her kural, toplumda ve bireyin hayatında çıkacak kargaşayı önlemeyi amaç edinmiştir. Bu nedenle İslam dini asırlar öncesinden bugünün toplumuna hitap etmiş, evrensel bir dindir.

İslam’a göre kadın erkek ilişkileri nasıl olmalıdır, İslam dini bu konuda nasıl sınırlar çizmiştir, konusunu konuşuyoruz. İslam dini yabancı bir erkekle, bir kadının aynı ortamda yalnız kalmasını uygun görmemiş, bu konuda Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Muhammet Mustafa sallalahü aleyhi ve sellem efendimiz “iki kişinin üçüncüsü Şeytan’dır” buyurarak zina tehlikesine dikkat çekmiştir.

[ads1]
İslam’ın emirleri incelendiği zaman, Allah’ü Teala’nın emir ve yasakları ile karşılaşırsınız. Kur’an’ı Kerim’de zinayı anlatan bölüme geldiğiniz zaman, Yüce Rabbimiz “zinaya yaklaşmayın” buyurmuştur. Zina yapmak haram olduğu gibi, zinaya yaklaşmak dahi çirkin görülmüştür.

İslam dini bu konuda son derece hassas davranmış, ev oturmalarında bile yabancı erkeklerle, yabancı kadınların aynı ortamda oturmasını doğru bulmamış, haremlik, selamlık diye tabir ettiğimiz, ayrı ayrı odalarda oturmayı uygun bulmuştur.

Sağlam bir toplumu sağlam bir aile oluşturur. Ailelerin sağlam olması için temeline zina karışmamalı, birey ve toplum böylesine büyük bir tehlikeden korunmalıdır. Kadınlar ve erkekler, kendilerine haram olan cinsleri ile konuşurken, dikkat etmeli, karşı tarafın ilgi ve alakasını cezbeden hal ve hareketlerden şiddetle kaçınmalıdır.

Boşanmaların temel nedenlerinden biri aldatmadır. İnsanlar İslam’ın koyduğu ölçülerin dışında bir hayat yaşadıkları zaman, harama bulaşmak daha kolay olur. Kadın ve erkek ilişkilerinde sınırlar aşıldığı zaman, peşinden aldatma gelecektir.