Erkekler Neden Aldatır?

* Birbirinden Eglenceli Ve Profesyonel Yayıncılar Ile Müziğin Nabzı Burada Sohbet ederken asla çıkmak ıstemeyeceğınız bır ortama giriş yapın.

Erkekler Neden Aldatır?

Evliliklerde boşanma nedenlerinin en başında aldatma geliyor. Günümüzde erkeklerin aldatması kadar, kadınların da aldatması yaygınlaşmış durumda. Biz bugün erkeklerin aldatması üzerine konuşacağız.

Erkeklerin aldatması, öncelikle yetiştirilme tarzından kaynaklanıyor. Erkek yanlış yaptığı zaman, elinin kiridir, elini yıkar akar gider, algısı sonucu toplumumuzda erkeklerin aldatması daha yaygındır. Kadın kuyruk sallamazsa, erkek peşinden gitmez, cümlesi ile de erkek toplumda daima haklı görülmektedir. Neden ne olursa olsun aldatmak bir insana yapılabilecek en büyük ihanetlerden biridir.

Rivayetlere göre erkekler eşlerini genelde cinsel birliktelik için, aldatıyor. İşin özeti erkekler evlilikte heyecan aradığı zaman, dışarıya yöneliyor. Bu yanlış bir algıdır. Evli erkeklerin aldatma, nedenlerine bakıldığı zaman, en başında ilgisizlik geliyor.

Evinde sabah kahvaltısı yapmadan, uğurlanmadan işe giden, akşam eve geldiği zaman nazik bir şekilde karşılanmayan, eşinden ilgi ve takdir görmeyen erkek, soluğu dışarıda alıyor. Kadınlar fıtrat gereği, her türlü sorunlarını konuşabilirler. Ancak çoğu erkek eşiyle sorunlarını paylaşmaz. Paylaşmak yerine karşı tarafın kendisini anlamasını beklemez.

Evlilikte beklentileri yüksek olan erkekler, beklentileri karşılanmadığı zaman, eşinden ilgi ve takdir yerine sürekli dırdır işittiği zaman, eşi ile arasına mesafeler koymaya başlıyor. Eşler arasında mesafeler derinleştikçe evlilik bağları zayıflıyor.

[ads1]
Evlilikte ilişkiler zayıfladığı zaman, erkekler önce eve geç gelmeye başlıyor. Araştırmalara göre, erkekler en çok işyerinde tanıştığı kadınlarla eşlerini aldatıyor. İş yerinde; iş arkadaşlığı ile başlayan ilişkiler, sohbet uzadıkça iletişim başlayınca iş arkadaşlığı farklı boyutlara taşınıyor. İş arkadaşlığı cinsel birlikteliğe dönüyor.

Erkekler eşlerini aldattığı zaman, vicdani olarak kendini huzursuz hissediyor. Erkeklerin çoğu eşlerini aldattıktan sonra, pişman oluyor. Ancak pişman olsa bile bu durum erkekleri aldatmaktan vazgeçirmiyor.

Erkekler, cinselliğin aksine duygusallığı ön planda tutuyor. Kimi erkek için, aldatma bir heyecan iken kimi erkekte duygusal boşluktan eşini aldatıyor. Neden ne olursa olsun, erkek aldattığı zaman eş, bunu öğrendiği zaman büyük bir travma yaşıyor. Durumu kabullense de eşini asla affetmiyor. Eşine güveni kalmıyor. Kadın bu durumu atlatamadığı zaman evlilikler boşanma ile sonuçlanıyor. Boşanan eşlerde en büyük sıkıntıyı çocuklar çekiyor.